Δικαιολογητικά εγγραφής στην Α τάξη Δημοτικού για το σχ. έτος 2020-2021

Στην Α τάξη Δημοτικού εγγράφονται οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1/1/2014 έως 31/12/2014.

Απαραίτητα δικαιολογητικά εγγραφής:

• Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου
  • Αποδεικτικό κατοικίας μαθητή/τριας (Εκκαθαριστικό, μισθωτήριο, λογαριασμός ρεύματος, τηλεφώνου, νερού..που να αναγράφεται το όνομα γονέα/κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας)
  • Επίδειξη του βιβλιαρίου εμβολίων.
  • ΑΔΥΜ (Ατομικό Δελτίο Υγείας) Η προσκόμισή του μπορεί να γίνει μέχρι 21/6/2019 ή το αργότερο μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου.(Φροντίστε να κρατήσετε κι ένα δικό σας αντίγραφο).
  • Αίτηση/ υπεύθυνη δήλωση που υποβάλλεται στο σχολείο.
  • Πιστοποιητικό γέννησης που αναζητείται αυτεπάγγελτα από το σχολείο.

Ημερομηνίες υποβολής αιτήσεων από 15/5/2020 έως 29/5/2020 και ώρες 10.00-13.30

Τη Δευτέρα 15 Ιουνίου  στις εισόδους του σχολείου θα είναι αναρτημένα τα ονόματα των μαθητών που εγγράφονται στην Α τάξη του 6ου Δημοτικού.

Εγγραφή αποφοίτων Στ Δημοτικού στο Μουσικό Σχολείο Κομοτηνής

Το Μουσικό Σχολείο Κομοτηνής καλεί τους γονείς-κηδεμόνες των αποφοίτων μαθητών Δημοτικών σχολείων της Περιφερειακής Ενότητας Ροδόπης, που ενδιαφέρονται για την εγγραφή των μαθητών στην Α τάξη Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου Κομοτηνής, να προσέλθουν στη γραμματεία του σχολείου για να υποβάλλουν αίτηση συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής στην Α τάξη του Γυμνασίου.

Οι συμμετέχοντες θα εξεταστούν από ειδική επιτροπή για την εισαγωγή τους στο Μουσικό Σχολείο , εντός Ιουνίου και με ημερομηνία που θα καθοριστεί με νέα ανακοίνωση.

Οι ημερομηνίες υποβολής αιτήσεων είναι από 6/5/2019 έως και 31/5/2019.