Σεπ 29

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ

Στο πλαίσιο του Σχολικού Δικτύου Εκπαίδευσης και Υποστήριξης (ΣΔΕΥ) του Υπουργείου Παιδείας, έρευνας και Θρησκευμάτων, θα παρευρίσκονται στο σχολείο μας κάθε Τετάρτη και ώρα 8.30-12.30 ψυχολόγος και κοινωνικός λειτουργός, για την υποστήριξη των μαθητών, όταν εμφανίζουν δυσκολίες μάθησης ή συμπεριφοράς ή ένταξης στο σχολικό περιβάλλον, μέσω παρατήρησης και αξιολόγησης όπου κρίνεται αναγκαίο.

Σεπ 06

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2017-18 θα γίνει την Δευτέρα 11/9/2017 και ώρα 9:00agiasmos (1)

Απρ 30

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Α ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018

Για το σχολικό έτος 2017-2018 στην Α τάξη γράφονται οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1/1/2011 έως 31/12/2011.

Απαραίτητα δικαιολογητικά γα την εγγραφή είναι:

1. Βιβλιάριο εμβολίων του παιδιού.

2.Βεβαίωση φοίτησης του νηπιαγωγείου που φοιτά.

3. Αποδεικτικό της κατοικίας του μαθητή (λογαριασμός νερού, ρεύματος, τηλεφώνου όπου να αναγράφεται το όνομα του πατέρα ή της μητέρας.

4. Ατομικό Δελτίο Υγείας (ΑΔΥΜ).

Το πιστοποιητικό γέννησης το αναζητά η σχολική μονάδα από το πληροφοριακό σύστημα, με τη βοήθεια των στοιχείων που δηλώνει ο/η γονέας/κηδεμόνας στην αίτησή του.

Φεβ 14

Τηλεοπτικό σποτ του ΚΕΘΙ για την ένταξη των προσφυγόπουλων στα σχολεία

Δεκ 15

Ενισχυτική διδασκαλία: Μπούζιου Μαρία

Σεπ 06

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Ο αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2016-2017 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου  στις 8.30.00000101 - Αντίγραφο

Ιουν 10

Μια παρέα με… καρδιά!

P1010812

Σας προσκαλούμε να καμαρώσουμε τα παιδιά μας στη μουσικοκινητική παράσταση:’Μια παρέα με… καρδιά!»Στην αυλή του σχολείου μας, τη Δευτέρα 13 Ιουνίου και ώρα 7.30.

Απρ 21

Ευχές

eyxes-pasxaliatikes-kartesΣας ευχόμαστε όλους καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση! Επιστρέφουμε στις 9 Μαΐου.

Απρ 20

Το σχολείο μας ομορφαίνει!

P1010712Εδώ και λίγες μέρες η αυλή του σχολείου μας γέμισε χρώματα και αρώματα!.Με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου τοποθετήθηκαν έξι τσιμεντένια  «δαχτυλίδια»,  τα οποία ανά δύο ενώθηκαν μεταξύ τους με δοκάρια και χρησιμοποιούνται ως παγκάκια. Τα ¨δαχτυλίδια » γεμίστηκαν με χώμα  και βάφτηκαν με πολύ όμορφα χρώματα .Κάθε τάξη ανέλαβε να φροντίζει τον δικό της κήπο-δαχτυλίδι.Με πολλή χαρά και προθυμία οι μαθητές έφεραν φυτά και τα φύτεψαν .Η καινούρια γωνιά του σχολείου έγινε τόπος συγκέντρωσης, θαυμασμού και φροντίδας.Μπράβο, παιδιά!!

Παλαιότερα άρθρα «