ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ

Στο πλαίσιο του Σχολικού Δικτύου Εκπαίδευσης και Υποστήριξης (ΣΔΕΥ) του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, θα παρευρίσκονται στο σχολείο μας κάθε Τετάρτη και ώρα 8.30-12.30 ψυχολόγος και κοινωνικός λειτουργός, για την υποστήριξη των μαθητών, όταν εμφανίζουν δυσκολίες μάθησης ή συμπεριφοράς ή ένταξης στο σχολικό περιβάλλον, μέσω παρατήρησης και αξιολόγησης όπου κρίνεται αναγκαίο.

Βραβείο ποιότητας e-Twinning

Οι μαθητές του τμήματος Ένταξης μαζί με την εκπαιδευτικό τους την κ. Αϊσέ κέρδισαν το βραβείο ποιότητας e-Twinning  στα πλαίσια της εργασίας ¨Ελλάδα, μια φανταστικά υπέροχη χώρα!”. Οι μαθητές σύστησαν την πόλη μας, αλλά και γνώρισαν άλλες πόλεις της Ελλάδας μέσα από επιτραπέζια παιχνίδια που έφτιαξαν και αντάλλαξαν, μέσα από ευχετήριες κάρτες,  ποιήματα . Συνεργάστηκαν με πολύ κέφι και μεράκι και τα κατάφεραν. Συγχαρητήρια σε όλους!